A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Wyniki I Turnieju Klubów Europejskich
Wyniki I Turnieju Klubów Europejskich
[2013-10-31] Wyniki I Turnieju Klubów Europejskich

Było muzycznie, tanecznie, smakowicie i kolorowo. Gimnazjaliści biorący udział w I Turnieju Klubów Europejskich zaprezentowali wybrane przez siebie państwa Unii Europejskiej oraz popisali się wiedzą ogólną dotyczącą 28 członków Unii w czasie testu pisemnego, sprawdzającego znajomość historii, geografii, sztuki, zwyczajów, gastronomii itp.

W rozgrywkach finałowych wzięło udział 5 drużyn, złożonych z członków Klubów Europejskich Południowej Wielkopolski:

  • Klub Europejski "AD ASTRA" z Gimnazjum Nr 2 w Kaliszu,
  • Klub Europejski "Europejczyk" z Gimnazjum Nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie,
  • Szkolny Klub Europejski z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku,
  • Klub Młodego Europejczyka z Zespołu Szkół im. Kardynała Karola Wojtyły w Chynowej,
  • Klub Europejski z Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczestników powitała koordynator Punktu Europe Direct w Ostrowie, Pani Martyna Kruszyk, która wyjaśniła rolę punktów informacji europejskiej w Polsce i w Europie.

Finał Turnieju zorganizowano w sali teatralnej Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Złożony był on z dwóch etapów. W pierwszym poszczególne drużyny prezentowały wybrany kraj, w oparciu o przygotowany plakat. Komisja konkursowa w skład której weszli przedstawiciele Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Ostrów Wielkopolski oraz Pani Elżbieta Marczak i Pan Krzysztof Ryfa - nauczyciele Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator" w Ostrowie Wielkopolskim oceniali walory artystyczne prac oraz wartość merytoryczną prezentacji. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na wysoki poziom przygotowanych prezentacji i elementy towarzyszące takie jak np. tradycyjne tańce, piosenki, melodie, przysmaki, znane postaci, przysłowia czy użycie zwrotów w językach obcych.

W drugiej części finału uczniowie rozwiązywali  test wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Kiedy członkowie Komisji intensywnie pracowali i zliczali ilość poprawnych odpowiedzi, uczestnicy Turnieju mieli okazję obejrzeć niezwykłą wystawę eksponatów przywiezionych przez misjonarzy z całego świata. Wszystko to dzięki uprzejmości Siostry Doroty Grzywacz - Dyrektora Gimnazjum im. Sióstr Salezjanek, która zgodziła się udostępnić salę, w celu organizacji Turnieju, za co serdecznie dziękujemy.

I miejsce w rozgrywakach przypadło uczniom Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim, miejsce II uczniom z Gimnazjum Nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kępnie, natomiast miejsce III zdobyli gimnazjaliści z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Turnieju, który, mamy nadzieję, stanie się kolejnym flagowym działaniem Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Ostrów Wielkopolski i Eurcentrum innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Turnieju oraz na zaglądanie na nasz fanpage na Facebook'u pod adresem: www.facebook.com/EDOstrowWielkopolski

 

 


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u