A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Przypominamy o konkursie Flesz na Europę
Przypominamy o konkursie Flesz na Europę
[2014-04-11] Przypominamy o konkursie Flesz na Europę

Do 15 kwietnia można się zgłaszać do konkursu na flash mob, który w ciekawy i angażujący lokalną społeczność sposób będzie promował temat 10-lecia Polski w UE oraz zachęcał do udziału w zbliżających się wyborach do PE. To konkurs zorganizowany razem z Fundacją Schumana, która czeka na zgłoszenia od szkolnych klubów europejskich, jak i od tych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które chciałyby taki klub dopiero założyć. Na zwycięzców czekają nagrody!

Flesz na Europę
 

DLA KOGO?

Zapraszamy do udziału szkolne kluby europejskie, jak i szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, które chciałyby taki klub w swojej szkole założyć.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

W tym roku mija 10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej a 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Z tej okazji zorganizujcie w swojej miejscowości tzw. flash mob, który w ciekawy i angażujący lokalną społeczność sposób będzie promował temat 10-lecia Polski w UE oraz zachęcał do udziału w zbliżających się wyborach do PE.

Przygotujcie także multimedialną relację z waszego flash mobu. Może to być na przykład krótki videoklip. Zorganizujcie jak najszerszą dystrybucję swojego materiału – na youtube, na pokazach w szkole lub w innych instytucjach, poprzez stronę internetową szkoły, facebook’owy profil, lokalną telewizję itp.

Formularz z krótkim opisem inicjatywy, linkami do stron internetowych, plikami multimedialnymi należy przesłać na adres:  a.mazurkiewicz@schuman.pldo 15 kwietnia 2014 roku.

Wszystkie dokumenty są do pobrania tutaj.

Krótka historia flash moba

W swojej pierwotnej wersji był to tłum ludzi, który zbierał się w jednym miejscu, zachowując się w nietypowy sposób, wykonując niespotykane ruchy, robiąc tak zwane zamieszanie, po czym błyskawicznie się rozpraszał. Pierwsze flash mob'y były organizowane tylko w celach artystycznych. Obecnie terminem flash mob określa się prawie każdą zorganizowaną i sfilmowaną aktywność tłumu w przestrzeni publicznej, niezależnie od przebiegu sytuacji i celu. Wiele takich inicjatyw znajdziecie m.in. na kanale YouTube, wystarczy wpisać hasło "flash mob".

NAGRODY:

Autorom najlepszych projektów Organizatorzy sfinansują przyjazd do Warszawy na obchody Dnia Europy i Paradę Schumana, w dniu 10 maja 2014r. Wszystkie zgłaszane projekty będą promowane w ramach strony internetowej i na facebook’owym profilu Fundacji Schumana. Dla twórców trzech najwyżej ocenionych projektów przewidujemy dodatkowe atrakcje.

CHCESZ O COŚ ZAPYTAĆ?

Aleksandra Mazurkiewicz:  a.mazurkiewicz@schuman.pl

Kontakt telefoniczny (wtorki i środy):

Tel. +48 22 621 21 61, 22 621 75 55

Źródło: ec.europa.eu/polska/news/announcements/140307_flesz_na_europe_pl.htm


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u