A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna "Move Your Europe" - konkurs dla gimnazjalistów
"Move Your Europe" - konkurs dla gimnazjalistów
[2016-03-17] "Move Your Europe" - konkurs dla gimnazjalistów

Gimnazjalisto! Czy myślałeś o nauce lub pracy za granicą? Uważasz, że mobilność pomoże Ci odnieść sukces? Podziel się swoimi przemyśleniami! Razem z innymi uczniami przeprowadźcie debatę oksfordzką i do 10 kwietnia 2016 r. zgłoście swój udział w projekcie "Move Your Europe". Jego organizatorami są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja im. Roberta Schumana. Zwycięzcy zostaną zaproszeni do Warszawy na paradę europejską w maju!

 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja im. Roberta Schumana zapraszają wszystkich uczniów gimnazjów do wzięcia udziału w projekcie "Move Your Europe". Temat to "Mobilna młodzież" - jak młodzi ludzie widzą swoją przyszłość zawodową w Unii Europejskiej i w jakim stopniu „mobilność” zawodowa i edukacyjna ma dla nich znaczenie. 

Zadaniem uczestników będzie samodzielne zorganizowanie debaty oksfordzkiej, przeprowadzonej na podstawie scenariusza udostępnionego przez organizatorów projektu. Dyskusja powinna dotyczyć rozwijania umiejętności i planów zawodowych uczniów na europejskim rynku pracy.

Istotnym elementem przygotowania do debaty będą przeprowadzone przez uczniów ankiety i wywiady środowiskowe oraz zadbanie o jak najszerszą promocję poprzez media społecznościowe, stronę internetową szkoły, media lokalne i inne dostępne kanały komunikacyjne.

Zgłoszenie do udziału w konkursie następuje poprzez wypełnienie formularza, znajdującego się na stronachhttp://www.schuman.pl/pl/spotkania-europejskie-konkursy/gimnazja oraz www.ec.europa.eu/polska. Wypełniony formularz,zawierający opis inicjatywy i dokumentację, należy przesłać na adres z.grejner@schuman.pl do 10 kwietnia 2016 r. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 kwietnia 2016 r. Cztery najlepsze drużyny wezmą udział w Paradzie Schumana 7 maja 2016 r. (koszty podróży do Warszawy i z powrotem zostaną pokryte przez organizatorów konkursu).

Formularz i regulamin konkursu dostępne poniżej:

- FORMULARZ  

- REGULAMIN KONKURSU  

KONTAKT:

Szkoły/Szkolne Kluby Europejskie zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o kontakt mailowy z koordynatorką Zuzanną Grejner, która na tej podstawie prześle Państwu scenariusz oraz na bieżąco będzie odpowiadać na Państwa pytania.

Zuzanna Grejner 
z.grejner@schuman.pl 


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u