A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Unia bliżej NATO
Unia bliżej NATO
[2016-07-08] Unia bliżej NATO

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz wysoka przedstawiciel ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Federica Mogherini będą reprezentować UE podczas szczytu krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie (8-9 lipca br.). Liderzy Unii podpiszą m.in. Wspólną Deklarację NATO-UE, spotkają się również z prezydentem Stanów Zjednoczony Barackiem Obamą.

Zacieśnienie współpracy z NATO zostało zapisane w konkluzjach ostatniej, nieformalnej Rady Europejskiej.

(…) Rada Europejska wezwała do dalszego zacieśnienia tego związku, w świetle naszych wspólnych celów i wartości oraz ze względu na bezprecedensowe wyzwania z Południa i Wschodu. Ten nowy ambitny cel powinien mieć formę przyspieszonej praktycznej współpracy w wybranych dziedzinach. Nowy impuls nadany współpracy UE–NATO będzie się wiązał z pełną otwartością i pełnym poszanowaniem autonomii decyzyjnej i procedur obu organizacji, w oparciu o zasadę inkluzywności i bez uszczerbku dla szczególnego charakteru polityki bezpieczeństwa i obrony któregokolwiek z państw członkowskich. W lipcu w Warszawie przewodniczący Rady Europejskiej i przewodniczący Komisji Europejskiej wydadzą wspólną deklarację z sekretarzem generalnym NATO.

Uwaga redakcje!

Materiały dla mediów (łącznie z transmisjami niektórych wydarzeń) będą dostępne poprzez serwis audiowizualny Komisji Europejskiej. Są one udostępniane bezpłatnie, w jakości emisyjnej.

Informacje również na stronie Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej.

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

 


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u