A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Solidarni z Niceą
Solidarni z Niceą
[2016-07-15] Solidarni z Niceą

 - Wyrażamy jednoznaczne potępienie dla aktów terroryzmu we wszystkich jego formach – napisali we wspólnym oświadczeniu przywódcy Unii Europejskiej i Azji, którzy uczestniczą w szczycie ASEM w stolicy Mongolii, Ułan Bator. W czwartek (14 lipca) wieczorem we francuskiej Nicei zamachowiec wjechał ciężarówką w tłum ludzi. Zginęło ponad 80 osób. Kondolencje Francuzom przekazał przewodniczący KE Jean-Claude Juncker.

Oświadczenie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera po zamachu terrorystycznym w Nicei, Ułan Bator, 15 lipca 2016 r.

Jestem bardzo poruszony i zasmucony tragicznymi wydarzeniami, jakie dotknęły piękne miasto Niceę w dniu święta narodowego.

Chciałbym dziś wyrazić wielką solidarność zarówno z ofiarami, ich rodzinami jak i wszystkimi Francuzami i Francuzkami, którzy pogrążyli się w żałobie po tym tchórzliwym akcie terroru.

Francja może liczyć na wsparcie Komisji Europejskiej a także państw wspólnoty w walce z terroryzmem – zarówno wewnątrz jak i poza UE. Nasza determinacja pozostanie tak mocna jak nasza jedność.

Oświadczenie przywódców państw ASEM (UE – Azja) w sprawie międzynarodowego terroryzmu, Ułan Bator, 15 lipca 2016 r.


1.    My, przywódcy państw i rządów krajów Azji i Europy, Przewodniczący Rady Europejskiej, Przewodniczący Komisji Europejskiej oraz Sekretarz Generalny ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej), którzy spotykamy się w Ułan Bator w dniach 15-16 lipca 2016, jeszcze raz wyrażamy nasze jednoznaczne potępienie dla aktów terroryzmu we wszystkich jego formach i wyrazach, popełnianych przez kogokolwiek, gdziekolwiek i z jakichkolwiek powodów.

2.    W ślad za ostatnimi atakami terrorystycznymi w Europie, Azji i wielu innych miejscach, tak jak miało to miejsce w Nicei zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem naszego szczytu, zdecydowanie potępiamy haniebne i tchórzliwe zamachy, powodujące niemożliwe do zaakceptowania straty i niezliczone rany wśród niewinnych ludzi

 

3.    Wyrażamy głębokie współczucie i przekazujemy kondolencje rodzinom ofiar, ludziom i rządom z wielu krajów, które ucierpiały na skutek ataków terrorystycznym powodujących śmierć niewinnych osób. Podkreślamy nasze zobowiązanie, aby przyłączyć się do walki z plagą terroryzmu i podkreślamy konieczność postawienia przed wymiarem sprawiedliwości tych, którzy odpowiadają za ataki – zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych i innymi zapisami zawartymi w prawie międzynarodowym.

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce 


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u