A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Europejski Dzien Języków 2016 juz wkrótce
Europejski Dzien Języków 2016 juz wkrótce
[2016-09-12] Europejski Dzien Języków 2016 juz wkrótce

Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w celu promowania różnorodności językowej naszego kontynentu. Jest on obchodzony w całej Europie 26 września. Wrocław, już po raz szósty w tym roku, będzie celebrować to europejskie święto nie tylko w jeden dzień, lecz przez prawie tydzień. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej wraz z partnerami zapraszają od 26 do 30 września!

Wystawy, koncerty, spotkania, warsztaty to tylko niektóre z atrakcji obchodów EDJ, które będą skierowane do szerokiego grona odbiorców, od najmłodszych do najstarszych, od uczniów po nauczycieli. Każdy znajdzie coś dla siebie wśród takich języków jak angielski, bułgarski, czeski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. Będzie również możliwość bliższego zaznajomienia się z gwarą i kulturą śląską.

Język polski, który jest uważany za jeden z najtrudniejszych języków świata, także zostanie uczczony w specjalny sposób. Na 26 września zaplanowano w Domu Europy (ul. Widok 10) spotkanie ze Steffenem Möllerem, niemieckim pisarzem, aktorem i kabareciarzem, autorem kilku książek o Polsce i Polakach, mieszkającym i pracującym w Polsce. Zmagania obcokrajowca z nauką naszego ojczystego języka oraz jego perfekcyjne opanowanie mogą być świetną motywacją do nauki i dowodem na to, ze każdego języka można się nauczyć.

Podczas obchodów EDJ we Wrocławiu nie może zabraknąć własnych występów dzieci i młodzieży z wrocławskich szkół. Swój talent wokalny w różnych językach zaprezentują podczas koncertu Wielojęzyczna Europa 26 września. Natomiast miłośników literatury czeka Literacka Wieża Babel, czyli wielojęzyczne widowisko w wykonaniu Teatru Ad Spectatores i lektorów kilku języków już 27 września. W żywą Wieżę Babel zamieni się również 29 września Kawiarenka Językowa, w której będzie można podyskutować w jednym z siedmiu języków.

Obchody zostaną uwieńczone przez Jubilo Ensemble Koncertem Pieśni Tradycyjnychw Mleczarni.

Pełen program EDJ 2016 już dostępny!


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u