A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Zarządzanie migracjami - pierwsze efekty
Zarządzanie migracjami - pierwsze efekty
[2016-10-20] Zarządzanie migracjami - pierwsze efekty

 Widzimy pierwsze efekty naszego nowego podejścia do zarządzania migracjami wspólnie z państwami trzecimi, będącymi krajami pochodzenia albo tranzytowymi – ocenia Wysoka Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Federica Mogherini. Komisja Europejska opublikowała pierwsze raporty, które podsumowują m.in. współpracę z pięcioma krajami Afryki uznanymi za priorytetowe.

KE zaprezentowała pierwsze podsumowanie dotyczące postępów w realizacji Ram Partnerstwa z krajami trzecimi, aby wspólnie bardziej efektywnie zarządzać migracjami. Cztery miesiące po tym jak Komisja zaproponowała nowe ramy Europejskiego Programu w zakresie Migracji i uzyskała poparcie czerwcowej Rady Europejskiej, ruszyło nowe partnerskie podejście do współpracy z krajami pochodzenia migrantów oraz państwami tranzytowymi.

Ramy partnerstwa to podejście pozwalające na pogłębienie współpracy z krajami pochodzenia, tranzytu oraz docelowymi. Celem jest zmobilizowanie oraz ukierunkowanie wszystkich możliwości i narzędzi dostępnych na poziomie europejskim jak i krajowym do lepszego zarządzania migracjami. Chodzi również o zajęcie się podstawowymi przyczynami niekontrolowanych migracji. Pięć krajów afrykańskich: Niger, Nigeria, Senegal, Mali i Etiopia zostało uznanych za priorytetowe i to na nie zostały ukierunkowane pierwsze formy współpracy.

Więcej informacji:

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u