A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Zgłoś się na staż!
Zgłoś się na staż!
[2017-01-18] Zgłoś się na staż!

Myślisz o karierze w instytucjach międzynarodowych? Spróbuj swoich sił i zgłoś na staż w Komisji Europejskiej! To nie tylko wartościowy wpis w CV, ale też fantastyczna przygoda. Rekrutacja rusza 31 stycznia br. do godz. 12.00, a staż zaczyna się 1 października 2017. Stażyści mogą pracować zarówno w instytucjach w Brukseli jak i w innych europejskich miastach, gdzie znajdują się przedstawicielstwa i agendy UE.

Komisja Europejska oferuje 5-miesięczne staże w dwóch edycjach każdego roku – od marca do lipca i od października do lutego. Stażyści pracują w pełnym wymiarze godzin i otrzymują wynagrodzenie w wysokości ok. 1000 euro miesięcznie. Warto pamiętać, że staż odbyć można nie tylko w Brukseli, ale także w Przedstawicielstwach KE we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej – w tym również w Warszawie lub Wrocławiu.

Podstawowe wymagania to: dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich, znajomość jednego z oficjalnych języków UE (np. polskiego) oraz jednego z języków roboczych KE (angielski, francuski, niemiecki na poziomie co najmniej C1). Nie trzeba być absolwentem politologii ani europeistyki – każdy może wybrać coś dla siebie z szerokiej oferty stażów w KE.

Procedura naboru jest przejrzysta i nieskomplikowana. W pierwszym etapie wystarczy zarejestrować się na stronie www.ec.europa.eu/stages i wypełnić formularz oraz przekonująco uzasadnić swoje zgłoszenie. Następnie, wybrani kandydaci zostaną poproszeni o przesłanie wersji elektronicznej dyplomów i dokumentów potwierdzających informacje podane w formularzu. Profile potwierdzonych kandydatów zostaną umieszczone w Niebieskiej Księdze (Blue Book), z której poszczególne dyrekcje i służby KE wybiorą ok. 600 osób, którym złożone zostaną propozycje odbycia stażu.

 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.ec.europa.eu/stages.

 

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u