A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna EWO – Program eTwinning
EWO – Program eTwinning
[2017-03-14] EWO – Program eTwinning

Punkt  Informacji Europejskiej  Europe Direct – Warszawa, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. Program eTwinning – kreatywne nauczanie, który odbędzie się w środę 22 marca br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi Pani Gracjana Więckowska, reprezentująca Krajowe Biuro Programu eTwinning.

Szkolenie przewiduje przedstawienie informacji o programie eTwinning: kto może realizować projekty eTwinning, zalety i korzyści, możliwości doskonalenia zawodowego nauczycieli. Przedstawione zostaną przykłady ciekawych projektów eTwinning.

 

22 marca 2017 r.

godz. 16:00

Centrum Przedsiębiorczości Smolna,

ul. Smolna 4 /Kruczkowskiego 5

 

W części praktycznej pokazany zostanie proces rejestracji w programie i internetowe narzędzia eTwinning: eTwinning Live, TwinSpace, które są bezpłatnie udostępniane nauczycielom po zarejestrowaniu się w programie.

  • eTwinning Live to platforma, która umożliwia kontakty z innymi nauczycielami z całej Europy, dyskusje tematyczne                   i szkolenia, a także daje możliwość znalezienia szkoły partnerskiej do realizacji wspólnego projektu edukacyjnego eTwinning lub Erasmus+.
  • TwinSpace to przestrzeń przeznaczona do realizacji projektów eTwinning. Każdy projekt otrzymuje własną TwinSpace, na której mogą kontaktować się nauczyciele, uczniowie ze szkół partnerskich oraz zaproszeni goście. Dostępne są: fora, czat, wideokonferencje, galerie zdjęć, miejsce do zamieszczania plików w różnych formatach i filmów.

Podczas spotkania omówiony zostanie również program „eTwinning krajowy”, w ramach którego polscy nauczyciele zakładają          i realizują projekty z innymi szkołami w Polsce. Jest to szansa dla nauczycieli, którzy chcą poznać internetowe narzędzia eTwinning w komfortowej dla siebie sytuacji.

W trakcie wykładu zostaną omówione przykłady projektów realizowanych w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Na zakończenie szkolenia przewidziano dyskusję – sesję pytań i odpowiedzi.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem:  wyklady_europejskie@um.warszawa.pl

źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u