A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Kondolencje po ataku w Manchesterze
Kondolencje po ataku w Manchesterze
[2017-05-25] Kondolencje po ataku w Manchesterze

Z bólem serca myślę o tym, że terroryzm znowu stara się zaszczepić w strach tam gdzie powinna być radość – napisał w liście kondolencyjnym do Brytyjczyków przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. W poniedziałek wieczorem 22 maja w Manchester Arena podczas koncertu Ariany Grande doszło do samobójczego zamachu terrorystycznego. Zginęły 22 osoby. Wśród ofiar są Polacy.

Oświadczenie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera po ataku w Manchesterze, Bruksela, 23 maja 2017 r.

Z wielkim smutkiem przyjąłem informacje o brutalnym ataku, który miał miejsce w Manchesterze. Ta wiadomość głęboko mną wstrząsnęła.

Z bólem serca myślę o tym, że terroryzm znowu stara się zaszczepić w strach tam gdzie powinna być radość, że wprowadza podziały tam gdzie młodzi ludzie i ich rodziny powinni celebrować radosne chwile.

Chciałbym przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia premier Wielkiej Brytanii Theresie May oraz wszystkim Brytyjczykom.

Dziś łączymy się z Wami w żałobie. Od jutra będziemy znów pracować razem, aby walczyć z tymi, którzy chcą zniszczyć nasz sposób życia. Oni nie doceniają nas i naszej odporności. Te tchórzliwe ataki wzmocnią tylko nasze wspólne zobowiązanie do współpracy, aby pokonać sprawców tych podłych działań.


W zamachu w Manchesterze zginęły 22 osoby. Wśród zabitych jest co najmniej 2 Polaków. Ponad 60 osób zostało rannych.

W środę 24 maja pracownicy Przedstawicielstwa KE w Polsce oraz Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego uczcili pamięć ofiar minutą ciszy.

zródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u