A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna IV edycja eliminacji Okręgowych okręgu Południowa Wielkopolska Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości
IV edycja eliminacji Okręgowych okręgu Południowa Wielkopolska Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości
[2017-05-29] IV edycja eliminacji Okręgowych okręgu Południowa Wielkopolska Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Uroczyste podsumowanie IV edycji eliminacji Okręgowych okręgu Południowa Wielkopolska Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbyło się 26 maja 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Organizatorem konkursu było Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości  w Ostrowie Wielkopolskim.  W podsumowaniu tegorocznej edycji udział wzięli wszyscy uczestnicy olimpiady wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście: sekretarz powiatu ostrowskiego pan Mirosław Rychlik,  pan Zbigniew Matuszczak  - prezes Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości oraz  pan Eugeniusz Namysł – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak co roku  uczniowie budując innowacyjne urządzenia wykazali  się  wybitnymi umiejętnościami praktycznymi, popartymi  specjalistyczną wiedzą. Wymyślone urządzenia charakteryzowały się oryginalnością, innowacyjnością oraz fantazją. W eliminacjach w bloku B wzięło udział 17 uczniów, którzy reprezentowali 6 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Południowej Wielkopolski:

- III LO w Kaliszu

- Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu

- Zespół Szkół Zawodowych w Kaliszu

- Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

- Zespół Szkól Budowlano – Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim

- Zespół Szkół Transportowo – Elektrycznych w ostrowie Wielkopolskim.

Pierwsze miejsce otrzymała Styś Adrianna z III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu, drugie Maciejczyk Nina z III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu  a trzecie Dwornik Mateusz również z III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Do eliminacji blok A – Innowacje Techniczne zakwalifikowano ogółem 23 prace, których autorami było 38 uczniów.

Po dokonanej ocenie, Komisja Okręgowa postanowiła przyznać:

W konkursie „P” – Pomoc dydaktyczna I miejsce Przemysłowi Owczarkowi z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za Frezarkę CNC, drugie miejsce  Frankowskiej  Katarzynie, Dycfeldowi Szymonowi, Nowackiemu Arkadiuszowiz Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za stanowisko dydaktyczne do badania gruntowej rewersyjnej pompy ciepła zasilane odnawialnymi źródłami energii. Trzecie miejsce zdobył Szymanowski Rafał z Zespołu  Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za terenową naziemną stację satelitarną.

W konkursie „R” – Pomysł techniczny, pierwsze miejsce zdobył Adam Dera z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za drukarkę Braille`a, drugie miejsce Tomczyk Filip, Płóciennik Tomasz z Zespołu  Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za automatyczny linowy wózek kamerowy, trzecie miejsce wywalczyli Lorenz Marcin, Kucharski Maciej, Gruszka Tobiasz z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za EDR – 1 elektroniczną deskę ratunkową.

W konkursie „U” – Usprawnienia softwarowo – techniczne pierwsze miejsce zdobyli Gorzaniak Grzegorz, Skoczylas Bogumił z  Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za optymalizację procesów produkcyjnych za pomocą problemu komiwojażera, drugie miejsce Danielczak Hubert, Matuszczak Marta, Lisiecki Aleksander z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.  za biotyczną dłoń, trzecie miejsce Maląg Adam  z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp. za inteligentne sterowanie energią z paneli fotowoltaicznych w domu.

W konkursie „E” –  Pomysł ekologiczny, pierwsze miejsce zdobyli Strzelczyk Łukasz, Talarczyk Magdalena uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp. za System monitoringu jakości powietrza w tym zapylenia, drugie miejsce Jędrzejewski Jakub, Zwierz Michał z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp. za Mikroware Resonant Cavitythruster (MRCT), silnik mikrofalowy, trzecie miejsce wywalczył  Zieliński Szymon uczeń z III Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu za wspomagany komputerowo Fiat 126p o napędzie wodorowym.

Podczas uroczystości, za szczególne zaangażowanie w promowanie i rozwój innowacyjności wśród młodzieży, opiekunowie i nauczyciele otrzymali listy gratulacyjne z rąk pana Mirosława Rychlika oraz  pana Zbigniewa Matuszczaka.

Udział w olimpiadzie dał możliwość młodzieży uzdolnionej rozwijać pasję oraz aktywnie zdobywać wiedzę.

 

Olimpiada rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej. To decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami.


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u