A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Uroczyste podsumowanie eliminacji ogólnopolskich Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A
Uroczyste podsumowanie eliminacji ogólnopolskich Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A
[2017-06-13] Uroczyste podsumowanie eliminacji ogólnopolskich Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A

Uroczyste podsumowanie eliminacji ogólnopolskich Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok A odbyło się dnia 9 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół  im. inż. Stanisława Wysockiego w Warszawie.

Celem Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości jest rozwijanie pasji i kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

Pan Mateusz Śliżewski przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej,

Pani Eliza Szklarczyk Amati z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce,

Pan Stanisław Wachowicz wiceprezes Urzędu Patentowego RP,

Pan prof. zw. dr hab. inż. Zdzisław Adamczewski Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Innowacji Technicznych,

Pan Zbigniew Matuszczak Prezydent Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów,

Pan Stanisław Janowczyk wiceprezydent Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów,

Pan Tomasz Pilarski sekretarz Generalny Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów,

Pani Małgorzata Gajec dyrektor z Lubuskiego Centrum Techniki i Innowacji

Pani Bogna Zakrzewska Koordynator OITiW Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazc  i Racjonalizatorów.

Na podsumowaniu obecni byli uczniowie, opiekunowie drużyn, nauczyciele, dyrektorzy szkół, rodzice            z terenu całej Polski.

Laureatami zostali:

W Kategorii R - pomysł techniczny, pierwsze miejsce zdobyli Jacek Martyniak, Łukasz Nowarkiewicz z Zespołu Szkół Elektryczno - Elektronicznych ze Szczecina. Drugie miejsce otrzymał Maciej Krzywoń z Zespołu  Szkół Elektrycznych, Elektronicznych i Mechanicznych      z Bielsko-Białej oraz Damian Depa, Jakub Solich z Zespołu Szkół Elektryczno - Elektronicznych ze Szczecina. Miejsce trzecie otrzymali Jacek Prokopczuk, Artur Lipski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, a także Eryk Grzech, Jarosław Baumgart, Piotr Chodań z Zespołu Szkół Elektronicznych z Bydgoszczy.

W Kategoria U – usprawnienia softwarowo - techniczne, pierwsze miejsce zajęli Marta Matuszczak, Hubert Danielczak, Aleksander Lisiecki z Zespołu Szkół Technicznych z Ostrowa Wielkopolskiego na miejscu drugim znaleźli się Grzegorz Gorzeniak, Bogumił Skoczylas z Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Konrad Jurak, Konrad Mysza z Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych z Bielsko-Białej oraz Przemysław Bagier, Dawid Pysz z Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych        i Mechanicznych z Bielsko-Białej. Miejsce trzecie otrzymali Tomasz Muśko, Mateusz Sumorek, Dominik Wilczyński z Zespołu Szkół Elektrycznych z Białegostoku, Maciej Kowalski, Jakub Zyngier z Zespołu Szkół z Połańca.

W Kategoria E – pomysł ekologiczny, pierwsze miejsce zdobył Damian Rutkowski, Hubert Mitrosz z Zespołu Szkół Budowlano - Geodezyjnych z Białegostoku. Na miejscu drugim znaleźli się Igor Galus, Kornelia Frankiewicz, Dagmara Andrzejewska z Zespołu Szkół Budowlanych Zielonej Góry oraz Bartłomiej Zalewski, Patrycja Kozakiewicz, Gerard Czarnecki z Technikum Geologiczno- Geodezyjno- Drogowe z Warszawy. Miejsce trzecie zajęła Gabriela Stroińska z Zespołu Szkół Budowlanych, Adrian Kudrzycki, Łukasz Adamczak z Zespołu Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcące, Adam Kazior z Technicznych Zakładów Naukowych 5 z Częstochowy.

W Kategoria P – pomoc dydaktyczna, pierwsze miejsce otrzymali Katarzyna Frankowska, Arkadiusz Nowacki, Szymon Dycfeld z Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych               z Ostrowa Wielkopolskiego. Drugie miejsce zdobył Sebastian Juraszek z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie Koźlu  oraz Przemysław Owczarek               z Technikum Nr 1 z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Miejsce trzecie zdobyli Wiktoria Kolasa, Agata Żak  z Liceum Ogólnokształcącego nr 3 z Ostrowca Świętokszyskiego, Jakub Dybczak, Jakub Ficoń  z Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu oraz Dawid Chorzalski, Arkadiusz Kajak z Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych z Włocławka.

Do pomyślnej realizacji tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest Olimpiada w istotny sposób przyczyniła się praca opiekunów, którzy z pełnym zaangażowaniem i poświeceniem przygotowywali młodzież.                      Pan Włodzimierz Dymek z rąk Prezydenta Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów pana Zbigniewa Matuszczaka otrzymał  honorową złotą oznakę NOT.  Prezydium Polskiego Związku przyznało również tytuł ,, Przyjaciel młodzieży” opiekunom szkół:

Pani Annie Opłockiej

Panu Zbigniewowi Chałasowi

Panu Zbigniewowi Murawskiemu

Na podsumowaniu, wyróżnienie honorowe za szczególne osiągnięcia otrzymała uczennica Katarzyna Chrapka z Liceum im. Stanisława Czarneckiego w Nisku.

Wszyscy laureaci, finaliści i uczestnicy Olimpiady otrzymali nagrody, puchary, dyplomy, wyróżnienia oraz zaświadczenia.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie Polskiego  Związku Stowarzyszeń Wynalazców                     i Racjonalizatorów.

 

 

 


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u