A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Warszty Bohaterowie codzienności - prawa człowieka blisko nas w III Licem Ogólnokształcącym w Kaliszu
Warszty Bohaterowie codzienności - prawa człowieka blisko nas w III Licem Ogólnokształcącym w Kaliszu
[2017-10-30] Warszty Bohaterowie codzienności - prawa człowieka blisko nas w III Licem Ogólnokształcącym w Kaliszu

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Ostrów Wielkopolski w dniu 26 października 2017 roku zorganizował warsztaty Bohaterowie codzienności – prawa człowieka blisko nas.

Warsztaty odbyły się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu za pośrednictwem Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Warszawie.  Zajęcia prowadzone były przez panią Agnieszkę Krawczak-Chmielecką – z wykształcenia prawniczkę i kroatystkę (Uniwersytet Warszawski), absolwentkę rocznych Warsztatów Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i dwuletniej Szkoły Trenerów w IPSiR UW.

Zaproszony gość jako trenerka grupowa i facylitatorka, zarządza projektami edukacyjnymi i społecznymi. Prowadzi lekcje i warsztaty dotyczące zagadnień z zakresu praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji, kompetencji międzykulturowych, realizacji działań publicznych, zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych. Autorka scenariuszy lekcji oraz programów edukacyjnych. Od 2000 r. współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce i Europie. Prace jako trenerka rozpoczęła od międzynarodowych warsztatów w Programie „Dialogue for the Future. Building Bridges”, Hannah Arendt Association. Pracowała także jako trenerka w ramach Unijnej (UE) Konferencji Młodzieżowej w Warszawie w 2011 r. Pomysłodawczyni i wieloletnia koordynatorka programu „Weź kurs na wielokulturowość", koordynatorka i trenerka w programie „Lekcje o prawach człowieka”. Obecnie związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

Warsztaty Bohaterowie codzienności – prawa człowieka blisko nas skierowane były do młodzieży szkoły licealnej, zainteresowanej tematyką praw człowieka.

 Celem warsztatów było zapoznanie uczniów  z podstawowymi pojęciami z zakresu praw człowieka i wartościami, jakie za nimi stoją,   z historiami wybranych laureatów i laureatek lub osób nominowanych do Nagrody Sacharowa – osób, które walczą z naruszeniami praw człowieka i w celu ich ochrony, przygotowanie założeń małego projektu uczniowskiego dla społeczności szkolnej w oparciu o historie laureatów i laureatek lub osób nominowanych do Nagrody Sacharowa.

Podczas zajęć prowadząca pracowała metodami aktywnymi, wykorzystała  plansze edukacyjne, mind-mapy, zachęcała do pracy w małych grupach, dyskusji oraz burzy mózgów.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Ostrów Wielkopolski dziękuje pani Agnieszce Krawczak-Chmieleckiej  za profesjonalne przeprowadzenie zajęć.

 


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u