Targi Edukacyjne 10-12 marca Poznań

Zapraszamy do odwiedzania stoiska EUROPE DIRECT Poznań i EUROPE DIRECT Ostrów Wlkp. na Targach Edukacyjnych w Poznaniu w dniach 10-12.03.2023 r.

Czekamy na Was w pawilonie 7A (stoisko 56)  w godzinach otwarcia targów, tj.:
Piątek (10.03) 10:00 - 18:00
Sobota (11.03) 9:00 - 18:00
Niedziela (12.03) 9:00 - 16:00

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli oraz wszystkie osoby zainteresowane zarówno tematyką Unii Europejskiej, praw obywateli UE, jak i poszerzeniem oferty edukacyjnej szkoły poprzez współpracę z EUROPE DIRECT Poznań i EUROPE DIRECT Ostrów Wlkp.

Na stoisku  EUROPE DIRECT Poznań oraz EUROPE DIRECT Ostrów Wlkp. będzie można otrzymać publikacje przydatne w kształceniu europejskim. Chętnie odpowiemy również na pytania dotyczące możliwości nauki i pracy w Europie oraz programów edukacyjnych, które Unia oferuje młodym ludziom. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą edukacyjną  EUROPE DIRECT  m.in. w zakresie możliwości przeprowadzenia cieszących się dużą popularnością bezpłatnych lekcji europejskich w szkołach.

Udział na Targach Edukacyjnych to nie tylko okazja do dotarcia i poszerzania grupy odbiorców naszych działań czy poznania oczekiwań i zainteresowań młodych ludzi. Dzieci i młodzież chętnie biorą udział w quizach i zabawach o UE, tym samym poszerzają swoją wiedzę o zjednoczonej Europie.

Podczas Targów Edukacyjnych jest możliwość poznania placówek edukacyjnych - publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych i wyższych oraz innych instytucji dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych.
Targi Edukacyjne odwiedzają młodzi ludzie z całej Polski, stojący przed wyborem dalszej drogi nauki. Te barwne i ciekawe targi, w atmosferze happeningu sprzyjają nawiązywaniu przyjaznych kontaktów, ośmielają młodych ludzi i ułatwiają przeprowadzanie rozmów.
Targi Edukacyjne to również bogaty program konferencji i szkoleń oraz warsztatów dla nauczycieli, rodziców i uczniów przygotowywanych przez wielkopolskie ośrodki doskonalenia nauczycieli.
Targom towarzyszyć będą także szkolenia i warsztaty dla nauczycieli. Zostaną poruszone m.in. tematy:
- Smartfon jako środek dydaktyczny na lekcji
- Praca z dziećmi o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych
- Jak efektywnie zarządzać stresem nauczyciela poprzez trening uważności
 
W programie targów ponadto:
- koncerty i wystawy, w tym występ Joanny Dudkowskiej Band feat. Chuck Frazier oraz koncertującej po całym świecie Orkiestry Vivat
- rozmowy z ekspertami
- konkursy z nagrodami
Gościem specjalnym uroczystości inauguracji będzie Mariusz Szczygieł – reporter, felietonista, pisarz non-fiction. W programie zaplanowano wykład oraz wywiad z pisarzem.

Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Zapraszamy!