III Pleszewska Garażówka

Po raz trzeci w Pleszewie odbyła się Pleszewska Garażówka, podczas której można było zabrać rzeczy, a tym samym dać im drugie życie.

Ideą tego pomysłu jest przede wszystkim niemarnowanie i niewyrzucanie przedmiotów, które jednym osobom są niepotrzebne, a innym mogą się przydać. Pleszewska Garażówka opiera się na idei gospodarki obiegu zamkniętego - by rzeczy, których już nie potrzebujemy stały się surowcem, a nie odpadem.

Organizatorami Pleszewskiej Garażówki jest Fundacja Animacja oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie przy wsparciu wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu.

Doceniając tego typu działania także zorganizowaliśmy zbiórkę niepotrzebnych przedmiotów w Ostrowie Wielkopolskim i chętnie przekazaliśmy je na Garażówkę. Zasady Garażówki co roku są proste - każdy może przyjść i wybrać coś ciekawego dla siebie. Wystarczy wrzucić coś do puszki. Dochód z garażówki organizowanej w Pleszewie w całości przeznaczany jest na działania na rzecz pleszewskich seniorów. Tegoroczna edycja okazała się ogromnym sukcesem.