Warsztaty w Siedlikowie oraz Wysocku Wielkim

21 marca wraz z Syriuszem zabraliśmy klasę III i IV ze Szkoły Podstawowej w Siedlikowie na wiosenną przejażdżkę po krajach Europy.
Podczas zajęć dzieci podróżowały po Europie i poznawały państwa. Oglądając prezentację multimedialną miały okazję zapoznać się z symbolami tych państw, ich położeniem geograficznym oraz różnorodnymi ciekawostkami.
26 marca przeprowadziliśmy warsztaty wielkanocne w Przedszkolu w Wysocku Wielkim. Zanurzyliśmy się w barwny świat tradycji wielkanocnych, odkrywając fascynujące zwyczaje z różnych krajów Unii Europejskiej. Poznaliśmy nie tylko polskie tradycje, ale również ciekawostki z Czech, Hiszpanii, Finlandii, Niemiec, Danii, Włoch i nawet pięknego Korfu! Dowiedzieliśmy się, że w Czechach ludzie malują i zdobią jajka w różnorodne wzory, podczas gdy w Hiszpanii świętują Wielki Tydzień uroczystymi paradami i procesjami. Odkryliśmy także, że w Finlandii Wielkanoc to czas gdy dzieci grasują jako małe czarownice i czarownicy, a w Niemczech dzieci szukają ukrytych prezentów od zajączka wielkanocnego i ozdabiają drzewa w niezliczoną ilość jajek! Małe artystki i artyści odkryły tajniki zdobienia jajek metodą decoupage, tworząc niezwykłe dzieła sztuki, które zachwyciły nas wszystkich! Dzięki tym warsztatom dzieci nie tylko rozwinęły swoją kreatywność, ale także zgłębiły tajniki kultury i tradycji wielkanocnych!
Dziękujemy za zaproszenie oraz bardzo miłe przyjęcie :)