Discover EU - podróże przez Europę - rusza kolejna edycja!

Po olbrzymim sukcesie poprzednich edycji konkursu #DiscoverEU, w których o darmowe bilety kolejowe walczyły setki tysięcy młodych Europejczyków, przyszedł czas na nową rundę!

Rywalizacja o kolejne bilety rozpocznie się 12 października. Podróż koleją przez Europę jako prezent „od Europy” w roku 18. urodzin - to zamysł inicjatywy UE dla młodych mieszkańców Starego Kontynentu. Doświadczenie podróży ma również otworzyć młodzież na przekraczanie granic oraz poznawanie innych krajów i kultur. Bilet DiscoverEU umożliwia przemieszczanie się z miejsca na miejsce, z kraju do kraju, natomiast koszt zakwaterowania i wyżywienia uczestnicy pokrywają samodzielnie. Samodzielnie również rezerwują sobie noclegi i planują program podróży. Konkurs jest częścią programu Erasmus+. 

W konkursie mogą brać udział osiemnastolatkowie, a więc osoby urodzone między 1 stycznia 2003 r. a 31 grudnia 2003 r

Dodatkowo w tej edycji organizatorzy przewidzieli możliwość udziału wszystkich tych, którzy z powodu zawieszenia konkursu w trakcie pandemii, nie mogli w nim uczestniczyć w zeszłym roku. W najbliższej rundzie będą więc mogły dołączyć także osoby urodzone między 1 lipca 2001 r. a 31 grudnia 2002 r.


Aby zawalczyć o wymarzoną podróż, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie konkursu (będzie aktywny od 12 do 26 października do godz. 12). Kolejny etap polega na rozwiązaniu krótkiego quizu. Przyda się do tego wiedza o kulturze i historii Europy oraz o unijnych inicjatywach skierowanych do młodych.

Eurotrip z biletem DiscoverEU musi się odbyć między między 1 marca 2022 r. a 28 lutego 2023 r. i może trwać minimalnie jeden dzień, a maksymalnie miesiąc. W tym czasie młodzi ludzie muszą odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż ten, w którym mieszkają. 

W najbliższej rundzie do wygrania aż 60 000 biletów! 

Zasady odbywania podróży
Większość trasy laureaci pokonują koleją, ale bilet DiscoverEU umożliwia także, w wyjątkowych przypadkach, podróż autobusem lub promem. Istnieje możliwość zrealizowania podróży w grupie (maksymalnie 5-osobowej), a także wyboru elastycznego lub ustalonego planu podróży. W tym pierwszym można zaplanować dowolną liczbę krajów, które chce się odwiedzić, w tym drugim – tylko dwa. Maksymalna wartość biletu to 258 euro (na osobę). Bilety upoważniają do przejazdu 2. klasą lub klasą ekonomiczną.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach Eurodesku.

EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski © 2021

Please publish modules in offcanvas position.