Lekcje europejskie

EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski serdecznie zaprasza do skorzystania z prowadzonych przez nas lekcji europejskich skierowanych do dzieci i młodzieży.

Lekcje europejskie zorganizowane mogą zostać w dowolnej szkole zlokalizowanej na obszarze działania EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski (województwo wielkopolskie, region kaliski), a także w miejskich bibliotekach, domach kultury i innych placówkach zajmujących się edukacją. Poziom merytoryczny lekcji dostosowujemy do wieku i poziomu wiedzy uczniów. Co więcej, lekcje prowadzone są w sposób interesujący i aktywizujący. Nawet najtrudniejsze tematy przedstawiamy tak, aby ich adresaci nie tylko wynieśli z zajęć rzetelną wiedzą, ale także mieli okazję zaangażowania się w lekcje. Tematyka organizowanych przez nas lekcji europejskich jest bardzo szeroka i obejmuje wszystkie obszary działania UE. W trakcie spotkań, pracownicy Punktu w ciekawy i przystępny sposób przekazują wiedzę na temat Unii Europejskiej: jej podstawowych symboli, historii powstania, języków urzędowych, znanych Europejczyków, instytucji unijnych – ich kompetencji i zachodzących w nich procesów. Podczas zajęć główny nacisk jest kładziony przede wszystkim na szanse i możliwości jakie Unia Europejska stwarza młodym Europejczykom. W intuicyjny i naturalny sposób uczniowie odkrywają, jak bardzo ich codzienne życie jest zakorzenione w europejskiej kulturze i sztuce. Lekcje europejskie to również wspaniały sposób przybliżenia zagadnień związanych z wykorzystaniem funduszy europejskich oraz ukazanie, jak wpływają one na współczesny obraz naszego kraju.

Lekcje prowadzone są nieodpłatnie.

Jeśli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem lekcji europejskich w swojej szkole, prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź telefoniczny: +48 510 065 656.

Zachęcamy do kontaktu!