XVIII edycja Olimpiady "Gwiezdny Krąg" - zgłoszenia szkół do 13 marca do godz. 12:00!

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju do udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej GWIEZDNY KRĄG.

Jeśli interesują was zagadnienia związane z Unią Europejską, jeśli jesteście ciekawi świata, jeśli chcecie zwiedzić Parlament Europejski, otrzymać tam staż, czy odbyć wizytę studyjną, XVIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej “Gwiezdny Krąg” jest dla Was! 

Kto może wziąć udział?

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych i branżowych.

Chcesz wziąć udział? 

Twoja szkołą musi wysłać formularz zgłoszeniowy do 13 marca 2023 roku do godz. 12:00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jakie nagrody na Ciebie czekają? 

  • laureaci i finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” otrzymują maksymalną liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym na wybrane kierunki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Szczecińskim
  • wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego
  • nagrody rzeczowe

Dodatkowo, mając na uwadze duże zainteresowanie Olimpiadą, poza uzyskaniem dla laureatów i finalistów indeksów na uczelnie wyższe, dla trzech pierwszych miejsc przewidziano nagrody specjalne: wyjazd turystyczny do wybranego przez uczestnika miejsca w Unii Europejskiej. Może to być zwrot kosztów wycieczki z biurem podróży lub zorganizowanej przez samego uczestnika, także z możliwością zabrania we wspólną podróż innej osoby. Organizatorzy przewidzieli następującą wartość tych nagród:

• I miejsce – wyjazd o maksymalnej wartości 10.000,00 złotych

• II miejsce – wyjazd o maksymalnej wartości 7.000,00 złotych

• III miejsce – wyjazd o maksymalnej wartości 5.000,00 złotych

Kontekst: 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe.

Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności: jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.

 Więcej informacji:

Kontakt z Organizatorami:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.gwiezdnykrag.pl

https://www.facebook.com/gwiezdnykrag/

tel. 797 274 316